تقریبا هیچ!

 

به گزارش زندان‌نیوز، امروز راس ساعت 21 مصادف با ساعت شکستن کمر جمهوری اسلامی در روز 30تیر88 (یا همان "روز جهانی اتو") یکی از زندانیان سیاسی زندان بند چند اوین، اقدام به شکستن اعتصاب غذای خود کرد که در ادامه به گزارش خبری این شکستن می‌پردازیم.

خبرنگاران ضمن حضور در بند این زندانی سیاسی، مشغول عکس‌برداری و نمونه‌برداری از محل اعتصاب غذا می‌شوند. در همین حین زندانی مذکور جهت شکستن اعتصاب غذا وارد می‌شود.

یکی از خبرنگاران جلو می‌رود و از ایشان می‌پرسد: آقا راسته که امروز 70امین روز اعتصاب غذای شماست؟ ایشان در پاسخ می‌گوید: خداییش؟!

خبرنگار دیگری بلافاصله می‌پرسد: چرا می‌‌خواهید اعتصاب غذای خود را بشکنید؟

ایشان در ادامه خاطرنشان می‌کند: گشنمه!

در ادامه این مراسم روحبخش، با حضور همه خبرنگاران داخلی و خارجی، مجلس شکستن اعتصاب غذای این زندانی به صورت رسمی آغاز می‌شود.

این زندانی درحالی که یک عدد شکلات را باز می‌کند، با صدای بلند می‌گوید: به نام آزادی، به کام رژیم... و شکلات را در دهان می‌گذارد. اشک، همه مجاری(تنفسی) او را می‌بندد.

در ادامه، حضار و خبرنگاران به سالن کنفرانس مطبوعاتی راهنمایی می‌شوند.

سوال اول را خبرنگار روزنامه "وطن همین چند روز پیش" می‌پرسد که: آقای زندانی! درسته که شما یک‌بار برای مدتی به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کرده بودید و اونجا زندگی می‌کردید اما خودتون با کمک رسانه‌های خارجی شایعه بازداشت‌تون رو مطرح کرده بودید؟!

این زندانی درحالی که به سقف خیره شده بود، چیزی نگفت. خبرنگار افزود: بعد هم وقتی وکیل شما از شما پرسید کجا بودید، شما به ایشون گفتید با گذاشتن وثیقه 500میلیونی آزاد شدم. اما رسید اون رو به وکیل‌تون ندادید. آیا این درسته؟

این زندانی در پاسخ گفت: داره میاد!

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه "کهکشان" مبنی بر رابطه وی با سرتیم منافقین و بهائیان و حلقات ضاله و دراویش و جورج سوروس و مایکل لدین و... گفت: کم مونده!

این زندانی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه "کامران روابط عمومی" که پرسیده بود: آیا در این‌باره از حاج‌آقا خاطره‌ای دارید یا نه، افزود: اومد!

در پایان این نشست خبری، زندانیان، حضار و خبرنگاران، این زندانی را تا پشت درهای بسته سرویس‌های بهداشتی مشایعت نمودند.

درحالی که همه نگران و پریشان در پشت درهای سرویس بهداشتی در انتظار وی هستند، یکی از هم‌بندی‌های این زندانی گفت: ما اول فکر می‌کردیم این یارو روزه قضا داره و چون از احکام خبر نداشته و فکر کرده باید 30 روزش رو پشت سر هم بگیره داره اون کار رو میکنه ولی وقتی دیدیم 30 روز رو رد کرد فهمیدیم داره اشتباه می‌زنه!

با طولانی شدن مدت حضور وی در سرویس مربوطه، شائبه سر به نیست شدن این زندانی سیاسی به شدت در میان محافل خبری بالا گرفت که یکی از هم‌بندی‌های وی باتوجه به ماجرای کمپ ترک اعتیاد و... گفت: عجله نکنید، طبیعیه!

بالاخره انتظارها به پایان رسید و درها باز شد. با ظهور این زندانی در چارچوب در سرویس مربوطه، بلافاصله خبرنگاری پرسید: خب چی شد؟!

ایشان افزود: تقریبا هیچ!

در همین حین یکی از حضار گفت: یعنی برجام؟

این اعتصاب کننده غذا با تکان دادن سر گفت: برجام برجامم که نه... .


از منتشر کنندگان: سایت طنز راه راه